Хірургічна стоматологія
Хірургічна стоматологія - це розділ медицини, який полягає в оперативному втручанні в м'які та тверді тканини рота.

Якщо раніше хірургічна стоматологія в основному займалася видаленням зубів, новоутворень і тд., То зараз вона все більше спрямована на відновлення втраченого: імплантація на місці відсутніх зубів, відновлення обсягу альвеолярного гребеня для майбутнього протезування, зміцнення рухомих зубів.

Хірургічна стоматологія буває плановою, як один з етапів лікування і ургентною, коли проблема, що виникла, підлягає вирішенню тільки хірургічним шляхом.
Сучасна стоматологія вдається до хірургії тільки в крайніх ситуаціях.

Для забезпечення пацієнтів ефективним знеболенням і комфортом під час операції, передбачено обов'язкове застосування анестезії і використання свідомої анальгезії у всіх складних випадках.

Клініки «ВАШ СТОМАТОЛОГ» мають ліцензії МОЗ України на надання всіх видів хірургічної стоматологічної допомоги в амбулаторних умовах, а також на імплантацію зубів і проведення кістковопластичних операцій. Протокол операцій відповідає міжнародними стандартами і нормами стерильності JCI з обов'язковою 5-ти ступінчастою стерилізацією інструментарію та автоклавування його в індивідуальних пакетах.
У клініках "ВАШ СТОМАТОЛОГ" на прийомі завжди є лікар хірург, який може в екстреному порядку провести видалення молочних і постійних зубів. Ми працюємо у вихідні та святкові дні.

Більш складні видалення проводяться планово, за записом після попереднього КПКТ (комп'ютерної томографії).

Зазвичай найскладнішими бувають видалення "зубів мудрості".

Восьмі зуби або "зуби мудрості" з'являються у людей після 18 років, але можуть прорізатися і значно пізніше. Сучасній людині восьмі зуби приносять більше проблем, ніж користі.

Існує думка, прийнята більшістю стоматологів, що восьмі зуби є рудиментарними і в 80% випадках показано їх планове видалення.

Видалення "зубів мудрості" є практично обов'язковим при ортодонтичному лікуванні, так як почавши прорізуватися, вони зрушують інші зуби і зводять на «ні» зусилля лікаря і пацієнта.

Зараз у підлітків все частіше немає зачатків одного або декількох "зубів мудрості", у більшості молодих пацієнтів на щелепах немає місця для восьмих зубів.

Це відбувається у зв'язку зі зміною харчових звичок - вживанням великої кількості м'якої їжі, для пережовування якої не потрібні великі щелепи і багато жувальних зубів.

Видалення непрорізавшихся (дистопованих) та полупрорізавшихся (ретенованих) вісімок - досить складна операція, яка проводиться під свідомою анальгезією і вимагає реабілітаційного періоду. Застосування плазмоліфтингу при складних видаленнях прискорює процес загоєння лунки і знижує ризик післяопераційних ускладнень.
Видалення зубів, від простих до найскладніших
Імплантація на місці відсутніх зубів і протезування на імплантатах стало сучасною реальністю. Мостовидні і тим більше зйомні протези відходять у минуле.

Зубний (дентальний імплантат) - це "корінь" зуба, виготовлений з титану. Він впроваджується в кістку на місце відсутнього зуба.
Зовні він нагадує звичайний гвинт з різьбою і розташовується в кістковій тканині, тобто повністю прихований від очей.
Після приживлення (остеоінтеграції) імпланта на нього встановлюється формувач (тимчасова конструкція, яка формує рельєф ясен навколо майбутнього зуба).

В подальшому він замінюється на абатмент (аналог обточеного під коронку зуба) і тільки зверху виготовляється естетичне протезування.
Операція по встановленню імплантата практично безболісна і не є складною.

Існує багато видів імплантатів, різних розмірів, форм і виробників. Вартість може теж істотно відрізнятися.
Який саме імплантат Вам показаний - порадить лікар-імплантолог після проведення комп'ютерної томографії та рентгенологічного дослідження.

Буває, що для встановлення імплантату немає достатнього обсягу кісткової тканини. У цих випадках застосовуються кістковопластичні операції. За допомогою цих операцій нарощується необхідний обсяг кістки.

Одномоментне застосування плазмоліфтингу при імплантації дає гарний прогноз для приживлення імплантату і істотно знижує ризик післяопераційних ускладнень.
Щоб пацієнт не концентрувався на неприємному, хоча і безболісному процесі імплантації, установка імплантів в більшості випадків проводиться під свідомою анальгезією.

Переваги імплантації:
– Найсучасніший метод протезування;
– Для установки коронки на імплант не потрібно обробка сусідніх зубів;
– На повністю беззубій щелепі досить встановити кілька імплантів, потім на них виготовити незнімну конструкцію постійного носіння.

Недоліки імплантації:
– Тривалий період виконання робіт;
– Висока вартість;
– Протипоказання для встановлення імплантів зустрічаються в 10% випадків;

Суть методу:
Імплантація можлива через 4-6 місяців після видалення зуба. У деяких випадках можливе одномоментне видалення зуба і установка імпланта.
Через 4-5 місяців, коли імплант прижився, починається відновлення коронкової частини: встановлюються формувачі і потім абатменти.
При великих обсягах протезування або проблеми з прикусом, пацієнт користується тимчасовими коронками протягом 2-8 тижнів. За цей час відновлюється функція жування, формуються зубодесневі сосочки, ясна звикають до нових умов.
Коли адаптація завершена, тимчасові коронки замінюються постійними.




– Металокерамічні коронки.
Мають хороше співвідношення ціна-якість.
Недоліки:
– Їх велика вага обмежує їх застосування. І можливість відколу кераміки при складних конструкціях.

– Коронки на основі діоксиду цирконію
Переваги: легкі, краще витримують жувальне навантаження. Відсутність металевого каркаса дозволяє зробити коронки максимально наближеними до природних зубів.
Недоліки: висока вартість.

Допомогти з вибором правильного варіанту коронок допоможе Ваш стоматолог - ортопед.
Імплантація і коронки на імпланти
Види коронок на імплантатах:
Имплантация на месте отсутствующих зубов и протезирование на имплантах стало современной реальностью. Мостовидные и тем более съёмные протезы уходят в прошлое.

Зубной (дентальный имплант) - это "корень" зуба, изготовленный из титана. Он внедряется в кость на место отсутствующего зуба.
Внешне он напоминает обычный винт с резьбой и располагается в костной ткани, то есть полностью скрыт от глаз.
После приживления (остеоинтеграции) импланта на него устанавливается формирователь (временная конструкция, формирующая рельеф десны вокруг будущего зуба).

В последующем он заменяется на абатмент (аналог обточенного под коронку зуба) и только сверху изготавливается эстетическое протезирование.
Операция по установке импланта практически безболезненна и не является сложной.














Существует много видов имплантов, различных размеров, форм и производителей. Стоимость может тоже существенно отличаться.
Какой именно имплантат Вам показан посоветует врач-имплантолог после проведения компьютерной томографии и рентгенологического исследования.

Бывает, что для установки имплантата нет достаточного объема костной ткани. В этих случаях применяются костнопластические операции. С помощью этих операций наращивается необходимый объем кости.

Одномоментное применение плазмолифтинга при имплантации дает хороший прогноз для приживления импланта и существенно снижает риск послеоперационных осложнений.
Чтобы пациент не концентрировался на неприятном, хотя и безболезненном процессе имплантации, установка имплантов в большинстве случаев проводится под сознательной анальгезии.

Преимущества имплантации:
– Самый современный метод протезирования;
– Для установки коронки на имплант не требуется обработка соседних зубов;
– На полностью беззубой челюсти достаточно установить несколько имплантов, затем на них изготовить несъёмную конструкцию постоянного ношения.

Недостатки имплантации:
– Длительный период выполнения работ;
– Высокая стоимость;
– Противопоказания для установки имплантов встречаются в 10% случаев;

Суть метода:
Имплантация возможна через 4-6 месяцев после удаления зуба. В некоторых случаях возможно одномоментное удаление зуба и установка импланта.
Спустя 4-5 месяцев, когда имплант прижился, начинается восстановления коронковой части: устанавливаются формирователи и потом абатменты.
При больших объемах протезирования или проблемах с прикусом, пациент пользуется временными коронками в течении 2-8 недель. За это время восстанавливается функция жевания, формируются зубодесневые сосочки, десна привыкает к новым условиям.
Когда адаптация завершена, временные коронки заменяются постоянными.



– Металлокерамические коронки.

Обладают хорошим соотношением цена-качество.
Недостатки:
– Их большой вес ограничивает их применение. И возможность скола керамики при сложных конструкциях.

– Коронки на основе диоксида циркония
Достоинства: легкие, лучше выдерживают жевательную нагрузку. Отсутствие металлического каркаса позволяет сделать коронки максимально приближенными к естественным зубам.
Недостатки: высокая стоимость.

Помочь с выбором правильного варианта коронок поможет Ваш стоматолог - ортопед.
Застосовуються найчастіше перед імплантацією відсутніх зубів, у випадках, коли кістка недостатньо "потужна" для того, щоб утримати імплант - майбутній корінь зуба.

Аугментація кістки - збільшення обсягу та / або щільності кістки за допомогою аутотрансплантанти або штучної кістки, проводиться у випадках, коли зуб був видалений давно і кістка згодом зменшилася в обсязі.

Найбільш часто проводиться синусліфтинг - різновид кісткової пластики, при якій піднімається дно гайморової пазухи. Ця операція проводиться перед імплантацією верхніх 4, 5 і 6 зубів, коли дно гайморової пазухи знаходиться низько і немає місця для установки імпланта.

Застосування плазмоліфтингу при кістковопластичних операціях, стимулює остеогенез (утворення нової кістки). Для того, щоб пацієнт не концентрувався на неприємному, хоча і безболісному процесі операції, всі кістковопластичні операції проводяться під свідомою анальгезією.
Кістковопластичні операції
Лазер в хірургічній стоматології застосовується для формування рівного краю ясен перед встановленням вінірів і перед естетичним протезуванням.

У дитячій практиці широко поширена лазерна пластика вуздечки губ і язика.
Це невелике стоматологічне втручання, яке проводиться в грудному віці при порушенні функції смоктання і в дитячому віці - перед ортодонтичним лікуванням.

Вуздечки язика, верхньої та нижньої губ - це маленькі слизові тяжі, які є дуже важливими для належного функціонування зубощелепної системи.

Скорочення, потовщення або пошкодження цих тяж порушує процес правильного розвитку лицьового скелета дитини.

Лазерна пластика вуздечок безкровна, не вимагає накладення швів і мінімально травматична для маленького пацієнта.

У віці після 2-х років лазерна пластика вуздечок може бути проведена під свідомою анальгезією.

Лазер також застосовується для видалення новоутворень у порожнині рота.

Всі операції в лазерній хірургії безкровні, не вимагають накладення швів і післяопераційної реабілітації.
Лазерна хірургія
Застосовується при важких формах захворювань ясен, рухливості зубів 3 і 4 ступеня, коли терапевтичних і апаратних методів вже недостатньо для досягнення стабільного результату.



Відкритий кюретаж і клаптева операція:
застосовується для зменшення глибини пародонтальних кишень.

В ході операції лікар отримує безпосередній доступ до пародонтальних кишень і коренів зуба, прибирає всі уражені тканини.

- Кісткова пластика:
застосовується тоді, коли збиток кісткової тканини в результаті захворювань пародонту значний, і необхідно відновити об'єм кістки. Ця операція зазвичай поєднується з клаптевою операцією. Під клапоть укладається кістковий трансплантат. Ним може служити або штучна кістка, або кісткова тканина, взята у даного пацієнта з іншої ділянки щелепи.

Пародонтологічні хірургічні операції є однією зі складових комплексного лікування захворювань ясен. Вони зазвичай проводяться під свідомою анальгезією і вимагають реабілітаційного періоду.
Хірургічна пародонтологія
Пародонтологічні операції:
Прайс-лист
Хірургічна стоматологія
Видалення зуба + анестезія
800 - 1500 UAH
Видалення зуба мудрості
1000 - 4000 UAH
Підсадка кістки
от 10 000 UAH
Видалення молочного зуба
200 UAH
Видалення молочного зуба + анестезія
500 - 1000 UAH
ПРФ (1 пробірка)
850 UAH
ПРФ (1 пробірки)
1100 UAH
Імплантат
от 13 500 UAH