Імплантація на місці відсутніх зубів і протезування на імплантатах стало сучасною реальністю. Мостовидні і тим більше зйомні протези відходять у минуле.
Зубний (дентальний імплантат) - це "корінь" зуба, виготовлений з титану. Він впроваджується в кістку на місце відсутнього зуба.
Зовні він нагадує звичайний гвинт з різьбою і розташовується в кістковій тканині, тобто повністю прихований від очей.
Після приживлення (остеоінтеграції) імпланта на нього встановлюється формувач (тимчасова конструкція, яка формує рельєф ясен навколо майбутнього зуба).
В подальшому він замінюється на абатмент (аналог обточеного під коронку зуба) і тільки зверху виготовляється
естетичне протезування. Операція по встановленню імплантата практично безболісна і не є складною.
Існує багато видів імплантатів, різних розмірів, форм і виробників. Вартість може теж істотно відрізнятися.
Який саме імплантат Вам показаний - порадить лікар-імплантолог після проведення комп'ютерної томографії та рентгенологічного дослідження.
Буває, що для встановлення імплантату немає достатнього обсягу кісткової тканини. У цих випадках застосовуються кістковопластичні операції. За допомогою цих операцій нарощується необхідний обсяг кістки.
Одномоментне застосування
плазмоліфтингу при імплантації дає гарний прогноз для приживлення імплантату і істотно знижує ризик післяопераційних ускладнень.
Щоб пацієнт не концентрувався на неприємному, хоча і безболісному процесі імплантації, установка імплантів в більшості випадків проводиться під
свідомою анальгезією.Переваги імплантації:
– Найсучасніший метод протезування;
– Для установки коронки на імплант не потрібно обробка сусідніх зубів;
– На повністю беззубій щелепі досить встановити кілька імплантів, потім на них виготовити незнімну конструкцію постійного носіння.
Недоліки імплантації: – Тривалий період виконання робіт;
– Висока вартість;
– Протипоказання для встановлення імплантів зустрічаються в 10% випадків;
Суть методу: Імплантація можлива через 4-6 місяців після видалення зуба. У деяких випадках можливе одномоментне видалення зуба і установка імпланта.
Через 4-5 місяців, коли імплант прижився, починається відновлення коронкової частини: встановлюються формувачі і потім абатменти.
При великих обсягах протезування або проблеми з прикусом, пацієнт користується тимчасовими коронками протягом 2-8 тижнів. За цей час відновлюється функція жування, формуються зубодесневі сосочки, ясна звикають до нових умов.
Коли адаптація завершена, тимчасові коронки замінюються постійними.
– Металокерамічні коронки.
Мають хороше співвідношення ціна-якість.
Недоліки: – Їх велика вага обмежує їх застосування. І можливість відколу кераміки при складних конструкціях.
– Коронки на основі діоксиду цирконію Переваги: легкі, краще витримують жувальне навантаження. Відсутність металевого каркаса дозволяє зробити коронки максимально наближеними до природних зубів.
Недоліки: висока вартість.
Допомогти з вибором правильного варіанту коронок допоможе Ваш стоматолог - ортопед.